Mirë se erdhët

Profili kompanisë

Ėshtė vazhdim i traditės 250 vjeēare nė pėrvojėn e mullinjėve. Ne filluam me biznes familjar privat nė gusht tė vitit 1978, si shitėsit e frutave dhe perimeve. Nė vitin 1981, biznesi i jonė u zgjerua me produkte tė ndryshme industriale pėr konsum tė gjerė. Nė vitin 1989, pas ndryshimeve nė sistemin politik dhe ekonomik, kompania zgjeron biznesin e saj dhe merr statusin e njė ndėrmarrje private me parametra tė gjerė operative. Ky biznes i suksesshėm i cili operoj pėr 21 vjet u shkatėrrua gjatė luftės nė vitet 1998-1999. Ne u kthyem nė shtėpitė tona dhe filluam nga zero pėr tė pėrmirėsuar pozitėn tonė ekonomike nė treg. Pėr mė pak se trembėdhjetė vjet ne kemi arritur qė tė bėhemi kompani e suksesshme e biznesit.Qendra jonë e shpërndarjes është e vendosur në Prishtinë, në sipërfaqe prej 12.000 m2. Migros merret me shpërndarjen e produkteve të prodhuara nga kompani të njohura botërore siç janë: Nestle, Colgate Palmolive, Spontex, Kotany, Georgia Pacific, General Electric, Saponia, Zvijezda, Dijamant, BiMilk, Sutas, AIA - Wudy, Koestlin, Pasta Zara, Monini, Centro spices, Kandit, etj.Markat që ne përfaqësojmë dhe rezultatet tona, aprovojnë forcën tonë për suksesin në treg. Ne mbulojnë rreth 3987 blerës.

aaa